Dzieła sztuki

Dzieła sztuki

ABS nawiązuje i utrzymuje kontakty z lokalnymi twórcami, zwłaszcza artystami malarzami. Inwestuje w sztukę wizualną, przede wszystkim jednak chce popularyzować twórczość artystyczną w regionie i pośredniczyć w sprzedaży wartościowych dzieł sztuki.

Jedną z inicjatyw ABS są spotkania z „żywą sztuką”, pomyślane jako wyważone połączenie działalności inwestycyjnej, edukacyjnej i artterapii. Podczas spotkań, które mają formę multimedialną, artyści prezentują „narzędzia” ułatwiające rozpoznawanie dzieł sztuki, jednocześnie tworząc interaktywny przewodnik po malarstwie i innych dziedzinach sztuk wizualnych. Adresatem spotkań jest wyselekcjonowana grupa klientów zainteresowanych inwestowaniem w dzieła sztuki.

Spółka ABS zaprosiła do współpracy Marka Luzara – znanego artystę malarza i reżysera filmów animowanych. Efektem wspólnych działań jest zaaranżowana w siedzibie firmy ABS ekspozycja obrazów, a także oferta ich bezpośredniej sprzedaży. Oferta będzie systematycznie poszerzana o dzieła innych twórców z regionu.